Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Polacy wydają coraz mniej pieniędzy na wyprawkę szkolną. 1/3 rodziców finansuje ją z programu Rodzina 500+

Data publikacji: 2017-08-03, Data modyfikacji: 2017-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Polacy wydają coraz mniej pieniędzy na wyprawkę szkolną. 1/3 rodziców finansuje ją z programu Rodzina 500+

530 zł przeznaczy w tym roku na wyprawkę szkolną dla jednego dziecka przeciętna polska rodzina - wynika z badania Barometr Providenta. Co ciekawe, to o 50 zł mniej niż w roku ubiegłym i aż o 150 zł mniej niż dwa lata temu. Zmiana ta w głównej mierze wynika z dofinansowywania podręczników dla dzieci szkół podstawowych.

„W tym roku 40% Polaków wyda na wyprawkę szkolną do 500 zł. Co piąta osoba zmieści się w kwocie od 500 do 700 zł. Natomiast 14% opiekunów przeznaczy na wyprawkę powyżej 700 zł" - mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska.

Dla wielu rodziców ułatwieniem jest to, że nie będą musieli kupować swoim dzieciom podręczników - duża część uczniów otrzyma je za darmo. Zaoszczędzone pieniądze będzie można wydać np. na lepsze przybory szkolne czy nowy plecak. Co cieszy, tylko 1% respondentów nie kupi swojemu dziecku wszystkiego, co będzie mu do szkoły potrzebne.

Skąd weźmiemy pieniądze na wyprawkę szkolną dla dziecka? „2/3 badanych wskazuje, że będą one pochodziły ze środków bieżących. Część osób, tj. 34%, wesprze się dodatkowo pieniędzmi z programu Rodzina 500+. 28% respondentów sięgnie po oszczędności, natomiast 2% badanych będzie musiało zaciągnąć pożyczkę" - informuje Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji w Provident Polska.

 

, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat drawski - powiat w południowo-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w mieście Drawsko Pomorskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Złocieniec, Ostrowice i Wierzchowo zajmując powierzchnię 1.772 km2. 46% powirzchni to obszary leśne, ok 6 % wody powierzchniowe, 34 % użytki rolne a pozostałe 14% -  grunty zabudowane i zurbanizowane, drogi oraz nieużytki.

  Pod względem przyrodniczym powiat poszczycić się może Drawskim Parkiem Krajobrazowym oraz najgłębszym w całym województwie jeziorem Drawsko.

  Najbardziej rozwiniętą gałęzią tutejszego przemysłu jest przemysł drzewny; poza tym występują zakłady przetwórstwa mięsnego, budownictwa, przemysłu wydobywczego i ceramicznego, przemysłu elektrotechnicznego oraz odzieżowego.

  Powiat przecinają dwie drogi krajowe: DK nr 10 oraz DK nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola