Poniedziałek, 16 Stycznia 2017   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 

Powiat drawski - powiat w południowo-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w mieście Drawsko Pomorskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Złocieniec, Ostrowice i Wierzchowo zajmując powierzchnię 1.772 km2. 46% powirzchni to obszary leśne, ok 6 % wody powierzchniowe, 34 % użytki rolne a pozostałe 14% -  grunty zabudowane i zurbanizowane, drogi oraz nieużytki.

Pod względem przyrodniczym powiat poszczycić się może Drawskim Parkiem Krajobrazowym oraz najgłębszym w całym województwie jeziorem Drawsko.

Najbardziej rozwiniętą gałęzią tutejszego przemysłu jest przemysł drzewny; poza tym występują zakłady przetwórstwa mięsnego, budownictwa, przemysłu wydobywczego i ceramicznego, przemysłu elektrotechnicznego oraz odzieżowego.

Powiat przecinają dwie drogi krajowe: DK nr 10 oraz DK nr 20.

Wiadomości
 
 

Teatralna podróż w czasie
Data dodania: 2014-10-31

Wielu osobom szkoła, a w szczególności szkoła ponadgimnazjalna kojarzy się z ciężkim plecakiem i masą zapisanych notatek. A czaplineckie liceum wydaje się być zaprzeczeniem tego obrazu. W ubiegły piątek, 24 października odbyły się szkole warsztaty teatralne prowadzone przez profesjonalnych aktorów z…Czytaj więcej o wpisie Teatralna podróż w czasie więcej »
 
 

Technikum na Targach
Data dodania: 2014-10-31

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku kreatywnie kształci się młodzież z Technikum Obsługi Turystycznej. Nie tylko zajęcia teoretyczne i praktyczne wchodzą w zakres procesu edukacyjnego, ale także inne formy, które wzbogacają wiedzę i umiejętności uczniów. Oto krótka relacja młodych adeptów…Czytaj więcej o wpisie Technikum na Targach więcej »
 
 

Informacja nt. Przygotowania Zawodowego Dorosłych
Data dodania: 2014-10-31

INFORMACJA dotycząca Przygotowania Zawodowego Dorosłych Pracodawcy, którzy są zainteresowani organizacją przygotowania zawodowego dorosłych oraz osoby zainteresowane uczestnictwem w ww. formie aktywizacji zawodowej powinni złożyć ankietę mającą na celu sporządzenie rocznego planu przygotowania na rok 2015. Ankieta do pobrania dla pracodawców tutaj Ankieta do…Czytaj więcej o wpisie Informacja nt. Przygotowania Zawodowego Dorosłych więcej »
 
 

Nowy radiowóz w Złocieńcu
Data dodania: 2014-10-31

W dniu 30 października br., do Komisariatu Policji w Złocieńcu przybyli przedstawiciele władz samorządowych tego miasta. Burmistrz Złocieńca oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej, nową Kia Venga oficjalnie oddali w ręce Komendanta Komisariatu Policji w Złocieńcu. W uroczystości uczestniczył również Komendant Powiatowy…Czytaj więcej o wpisie Nowy radiowóz w Złocieńcu więcej »
 
 

Poradnia pomaga
Data dodania: 2014-10-31

Dnia 30.10.2014 roku na terenie Zespołu Szkół w Świerczynie odbyły się zajęcia z psychologami z drawskiej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z rodzicami uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Tematem zajęć były zachowania agresywne i przemocowe w szkole i domach rodzinnych. Uczestnicy obejrzeli…Czytaj więcej o wpisie Poradnia pomaga więcej »
 
 

Zaginęła 14-latka z Drawska Pomorskiego
Data dodania: 2014-10-31

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim poszukują 14-letnią mieszkankę... więcej »
 
 

W POMIERZYNIE AKCJA ,,BEZPIECZNA SZKOŁA 2015’’
Data dodania: 2014-10-30

W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń” na zaproszenie pedagoga szkolnego ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie Haliny Kowalskiej odbyły się zajęcia dla całej społeczności uczniowskiej. Spotkanie z uczniami klas I - IV oraz warsztaty w klasach V I…Czytaj więcej o wpisie W POMIERZYNIE AKCJA ,,BEZPIECZNA SZKOŁA 2015’’ więcej »
 
 

Zaproszenie
Data dodania: 2014-10-30

Delegatura Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Drawsku Pomorskim oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy Delegaturze ZOO PCK w Drawsku Pomorskim zapraszają wszystkich honorowych dawców krwi na spotkanie które odbędzie się w dniu 08.11.2014r. o godzinie 11.00 w sali…Czytaj więcej o wpisie Zaproszenie więcej »
 
 

Informacja
Data dodania: 2014-10-30

Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pom., informuje, że prowadzi  przygotowania do opracowania Planu Szkoleń  na rok 2015. W celu sporządzenia wykazu potrzeb szkoleniowych osób uprawnionych z Powiatu Drawskiego pomocne jest określenie przez partnerów rynku pracy, w szczególności pracodawców, organizacje pracodawców, organizacje związkowe,…Czytaj więcej o wpisie Informacja więcej »
 
 

Kto prowadzi w Prawyborach z Głosem?
Data dodania: 2014-10-30

Prawybory 2104 z Głosem trwają. Oto wyniki na 29 października. Zachęcamy do oddawania głosów. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 144
Wyszukaj
 

Szybkie pożyczki online i pieniądze dla każdego 24h


 

 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola